خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

سابقه کار

   از سال1374در کنار( کاراولم) با همکاری یکی از دوستانم در هشتگرد، تولید قارچ صدفی به صورت سنتی آغاز نمودم وسپس به جهت ساخت کمپوست  طبیعی قارچ دکمه ای اقدام نمودم .

   که با مسائلی که پیش آمدضرردادم. یک سال بعد  به سمت کمپوست مصنوعی رفته وتولیدآن  به جهت مصرف خودمان وچندی از دوستان شروع کردیم سپس در سال 1377 به صورت عمده به توزیع کمپوست کیسه ای نیز پرداختم  در سال 1381در شرکت  درسان قارچ  به عنوان مشاور تولید کمیوست به صورت  (پاره وقت) مشغول شدم و در سال 1382 روش هلندی راهم از نظر تولید قارچ وهم ازنظر تولید کمپوست حرفه ای (به صورت فله ای در هلند ) ، دوره کاملش را گذارندم و دراواخرسال 83تصمیم گرفتم که تمام کلاس های وقت آن زمان که در روزنامه همشهری بودمراجعه نمایم وبه عنوان هنر جو حضور داشته باشم واز علوم وتجربه مربیان (آن زمان )باخبرباشم . (بدون اینکه ابراز کنم که این کاررا بلدم) همین کار را نیز انجام دادم.

   ضد ونقیصهای زیادی دیدم وشنیدم که بعضا با کار واقعی جور در نمی آمد پس متوجه شدم بعضی از مربیان فقط تئوری کارند (حتی در کلاس هایشان یک دماسنج نداشتند تا توضیح بدهند.هم چیز تئوری بود) از خود، یک سالن قارچ کوچک نیز نداشتند واز منابع های مختلف نکته برداری و به شاگردان آموزش میدادند .

  سپس  در گرم دره کرج با یکی از دوستانم (که خود آن نیز از سابقه ام خبر نداشت) سالن های سنتی  ونیمه صنعتی راه  انداختیم که با کمپوست کیسه ای وبلوکی  فعالیت جداگانه ای در کناره کارم  براه انداختیم  و کاملا بامشکلات هر دوروش آشنا شدم در آن زمان کمپوست بلوکی تازه به بازار آماده بوده ومشکلات تولیدی خاصی داشت که من و همکارم  لمس نموده ایم ودر رابطه با همه مشکلات (از بابت نا مرغوب بودن سالن کشت ، لوازم به اصلاح نیمه صنعتی ناقص ، ومواد اولیه خیلی ضعیف ) ضرردادیم .دراواخرسال84 در شرکت قارچ سپیده به عنوان مربی مشغول شدم.

   در آن زمان همه آموزشگاه ها وشرکت های آموزشی بیشتر تئوری درس می دادند و کلاس عملی را به حد نشان دادن محل تولید (یک بار داخل سالن کشت بعداز پایان برداشت سوم بود )هنر جویان را می بردند و به هنر جویان خودبا توضیحاتی در رابطه با کار عملی، به اتمام می رسانند .

  من کاملادرک میکردم که هنرجویان ( متوجه نشدن )وراهی نیز نبودچون تولیدکننده   

  دوست نداشت محل تولیدش رفت و آمد دیگران که در آینده رقیبش بودند بشود.

  من به جرات بگویم و (مدارک نیز موجود است )برای اولین باردر ایران آموزش عملی در شرکت قارچ نگین  رادراوایل سال1385 در داخل زیرزمینی در نزدیکی میدان آزادی راه اندازی کرده که استقبال هنر جویان قرارگرفت و درطبقه دوم شرکت  نیز کارگاه دوم  براه انداختم که باعث ناراحتی بعضی از همکاران شد.

  *(میتوانید برای اطمینان بیشتر به آرشیو روزنامه همشهری در سالهای 85 تا  89در قسمت پرورش قارچ مراجعه کنید که به اسامی قارچ نگین ، درسان قارچ ، آریا نگین، کیمیا ملاحظه وتحقیق نمائید.)*در بعضی از سایتها تبلیغاتی ،تبلیغ قدیمی این شرکتها هنوز موجود میباشد.

  در اوایل سال86در شرکت آریا نگین که ادغامی از 3شرکت بود روش هلندی را برای اولین بار در کل ایران شروع به  تدریس روش هلندی که به صورت تئوری وعملی در ( 45روزه ) که دوره کامل بود، نموده ام

  در شرکت باران نیز مربی بودم  که  با مشکلاتی که آموزشگاه های وقت آن  زمان برایم ایجادکردند تا پایان سال89 در آموزشگاههای و شرکت های مختلف توانستم تدریس کنم .

  سپس در شرکت سپیده به عنوان مدیر تولید کمپوست مشغول ودر کنارکارم مشاوره های حضوری در سالن های کشت مخصوصا در شهرستان ها گرفتم  وبابستن قراردادهای تولید قارچ را به صورت عملی( تعهدی که  به اندازه تولید یک سالن در حضور هنرجووتحویل به آن  یا غیر تعهدی حضور در تمام موارد تولید و راهنمایی هنرجو به صورت حضوری در کارگاه وی بودم ) وساخت کمپوست را بعهده گرفتم .

  وهم اکنون در کنارکارم ، مشاوره حضوری در سالن های تولید هستم وسعی کردم  در تمام  آموزش تصویری هیچ نکته ای نماند یعنی مطمِئن باشید  آموزش تصویری عین کلاس میباشد.                                         arianeginco@Gmail.com                         
    
                                                                                           

                                                              09357493518 
                            

   


  این مطلب تا کنون 13 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : تولید ,قارچ ,کمپوست ,سالن ,صورت ,شرکت ,تولید قارچ ,برای اولین ,شرکت قارچ ,تولید کمپوست ,کمپوست کیسه ,
  سابقه کار

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر